czwartek, 17 stycznia 2013

Komplet na kawę

Dla wielu osób, pierwsze skojarzenie z jakim wiąże się ceramika i garncarstwo to przedmioty toczone na kole. Podobnie było ze mną. Mój pierwszy kontakt z pracownią ceramiczną polegał na wręcz natarczywym namawianiu Justyny (Kierowniczki pracowni,) aby pokazała mi jak się toczy na kole. Oczywiście, mimo że zaprezentowała mi cały proces, tego dnia nic nie udało mi się zrobić. Okazało się, że nie jest to takie proste jak się wydaje patrząc na prawdziwych garncarzy, którzy robią to jak by od niechcenia, a wspaniałe dzieła wychodza same spod ich dłoni. Z perspektywy czasu to wrażenie porównuję do chińskich gimnastyczek, które także od niechcenia dotykają głową własnych pośladków i wyczyniają inne niewyobrażalne dla mnie wygibusy :)
Wracając jednak do ceramiki, pierwsze niepowodzenia zadziałały na mnie jak płachta na byka. Po wielu godzinach spędzonych przy kole udało mi się przynajmniej troszeczkę poskromić jego naturę.
A oto jeden z efektów mojej pracy. Wprawdzie jeszcze wiele przede mną, ale pochwalić już się można... przynajmniej tak sądzę :)


4 komentarze:

 1. Przesliczne kolory:) U mnie w mieście była taka herbaciarnia, w której też były takie cuda, tworzyło to niezwykle osobliwy klimat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kolory:)
  interesująco tu u Ciebie:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak....herbaciarnia..., szczerze mówiąc, od dawna marzy mi się własna herbaciarnia lub kawiarnia, w której wszelakie rękodzieło znaleźć można na każdym kroku :)
  PS> Dzięki wielkie za wsparcie, które przydaje się w pierwszych krokach 'blogowania' :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wsparcie należy się jak nic, przy takich fajnych rzeczach jak robisz;p

   Co do tej herbaciarni: to było własnie takie miejsce pełne rękodzieła, malunków, wylepków, piwnica, zamiast podłogi płytki chodnikowe, klimat magia. No ale niestety interes się chyba nie kręcił, bo teraz robią tam coś innego:( Szkoda,że tak ciężko jest utrzymać takie niemasowe miejsca:(
   P.S. Myślę, że miałbyś więcej komentarzy, gdybyś zrezygnował z weryfikacji obrazkowej ;p Czasem coś napiszę, a potem nie chce mi się wpatrywac w te krzywulce i rezygnuję;p

   Usuń